Z życia firmy


TUKAJ MAPPING EXPEDITIONS

 

Dotychczas tylko około 200 osób z całego świata (w tym ósemka Polaków) zdobyło Koronę Ziemi czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów.
W ramach projektu "TUKAJ MAPPING EXPEDITIONS" zainicjowanego przez Jarka Rudkę, kierownika IT firmy  zrealizowano już cztery wyprawy zakończone sukcesem: 

  • Mont Blanc
  • Kilimandżaro
  • Elbrus
  • najwyższy szczyt świata poza Azją - Aconcaguę.

Wyższy w Koronie Ziemi jest już tylko Mount Everest. Kolejnym wyzwaniem będzie alaskański kolos - Mount McKinley - góra trudna i bardzo zimna.
Jarek realizując program "TUKAJ MAPPING EXPEDITIONS" reprezentuje Polskę, firmę Tukaj Mapping oraz całą branżę polskich geodetów.

Jeszcze tylko kilka szczytów i polska geodezja zdobędzie następną koronę.

 
 

 

Impreza Świąteczna 2010

 

Zaczęło się niespodziewaną informacją sondującą "z góry", co myślimy o zorganizowaniu imprezy świątecznej dla pracowników z Krakowa i Warszawy, takiej ni to opłatek, ni to śledzik ni to impreza taneczna...

           Kiedy nadszedł ten wieczór i kiedy wszyscy się zebrali przy wielkim stole, zostaliśmy przywitani zwięzłym i krótkim przemówieniem Prezesa,  wznieśliśmy toast aby się nam wiodło zdrowo i dostatnie, no i zaczęło się ... jedzenie. Potem były jeszcze inne dania, potem jeszcze troszkę jedzenia i na deser jeszcze kilka przegryzek. Wszystko z dodatkiem różnych kolorowych i przeźroczystych napojów.

            Gdzieś w połowie jedzenia Prezes wystapił ponownie z zaskakującym punktem programu. Kilka osób najbardziej zasłużonych dla firmy otrzymało wyszukane podarunki,  wraz z gratulacjami i pochwałami. Aby pozostałym pracownikom nie było przykro, Święty Mikołaj Ryszard   wraz z elfami Mariuszem i Aleksandrem przyniósł podarki z logo firmy dla wszystkich zgrabne piersiówki dla chłopców oraz duże kubki termiczne dla dziewczynek. Oczywiście łatwo nie poszło, bo duch indywidualizmu w grupie jest duży i nie wszyscy poddali się takiemu podziałowi, więc ostatecznie każdy dostał co mu bardziej przypadło do gustu.

            Nad dobrym samopoczuciem gości czuwał cały czas DJ wraz z uroczą spierającą panią. Duet ten niestrudzenie próbował przekonać biesiadników do wstania od stołów i podjęcia pląsów na parkiecie. Pomalutku, małymi grupkami, po kilku głębszych   parkiet się zapełniał ... potem już poszło gładko. Integracja miedzy filiami, działami i poszczególnymi osobami kwitła w pełni, a tańce i hulańce odbywały się w różnych formach i konfiguracjach.

            Impreza skończyła się, można by powiedzieć, bladym świtem, bo gdyby to nie był grudzień, tylko jakiś bardziej letni miesiąc, to na pewno słońce by witało opuszczających lokal.

A myśmy tam byli, herbatkę i wino pili, do muzyki pohasali i wszytko ładnie opisali...

Ania Pazdro 22.06.2011
WYPRAWA NA ARARAT I KAZBEK 2012

 

Podwójnym sukcesem zakończyła się kolejna wyprawa z cyklu "TUKAJ MAPPING EXPEDITIONS" - na dwa piękne, mityczne wulkany:  ARARAT (5137m.) oraz KAZBEK (5033 m.).
 
Ararat choć dzisiaj leży w tureckim Kurdystanie jest świętą górą Ormian. Biblijne zapisy mówią, że to tu spoczęła Arka Noego po potopie. Góra technicznie nie jest trudna i potraktowaliśmy ją jako cel do zdobycia aklimatyzacji przed znacznie trudniejszym Kazbekiem.
 
Kazbek leży w Gruzji, w Kakuazie, blisko granicy rosyjskiej. Wspinaczka na ten szczyt wiąże się z pokonaniem lodowca, rozległych pól śnieżnych na zboczach wulkanu i stromego podejścia na sam szczyt. Z wierzchołka widać całe morze kaukaskich szczytów w tym i Elbrus, na szczycie którego byłem 3 lata wcześniej.
 
Oba szczyty udało się zdobyć w bardzo krótkim czasie (dzięki dobrej aklimatyzacji i sprzyjającej pogodzie) - dzięki temu zostało sporo czasu na zwiedzanie wspaniałych miejsc w Gruzji i wschodniej Turcji :)   Wyprawę na te szczyty potraktowałem jako "przetarcie się" przed zaplanowaną na maj przyszłego roku poważną wyprawą na McKinley na Alasce.
 
Na szczycie Araratu:
 
 
Na szczycie Kazbeka:


System Zarządzania Majątkiem Sieciowym na finiszu ! 01.12.2016

Rozpoczęty 15 czerwca 2012 projekt wdrożenia Zintegrowanego Systemu Zarządzania Majątkiem Sieciowym ZMS realizowany dla Spółki Tauron Dystrybucja S.A. dobiega końca. 

czytaj więcej
Bielski SIT zakończony. 17.04.2012

11 kwietnia odbyła się konferencja zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej podsumowująca budowę lokalnego Systemu Informacji o Terenie.

 

czytaj więcej

Kontakt


polska
Tukaj Mapping Central Europe
ul. Odrzańska 7Tel: +48 12 269 27 47
Kraków 30-408Fax: + 48 12 269 27 67
Polskae-mail: biuro[ at ]tmce.pl